Zryw Rzeczyca - strona nieoficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. damian17724 1

Rzeczyca (info)

Miejscowość Rzeczyca położona jest na wschód od Świebodzina, w odległości 6 km. Leży w bliskiej odległości drogi krajowej E30, co jednak nie stanowi uciążliwości dla jej mieszkańców. Miejscowość zamieszkuje 454 mieszkańców, a powierzchnia miejscowości to 1340 ha. (Liczba mieszkańców (zameldowanych) wg. stanu na 03.03.2008r)

Ponad 60 % Rzeczycy stanowią użytki rolne, przeważają tu gleby klasy III-V. Jest to teren słabo zalesiony- ok. 24%.

W miejscowości funkcjonuje biblioteka oraz świetlica środowiskowa (w której zajęcia odbywają się 5 razy w tygodniu dla dzieci i młodzieży, poza tym świetlica wykorzystywana jest na zebrania sołeckie oraz imprezy okolicznościowe). Wieś dysponuje dwoma placami zabaw (jeden zlokalizowany jest w centrum wsi, drugi przy blokach mieszkalnych), są również dwa boiska (jedno do piłki nożnej, drugie do koszykówki).

Działa Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich, Klub Sportowy „Zryw Rzeczyca”, Stowarzyszenie Nasza Wieś Tradycja i Przyszłość (organizacja założona przez kilka sołectw, zajmująca się pomocą dla ludzi ubogich, współpracująca z Bankiem Żywności).

Historia

Pierwsze wzmianki o Rzeczycy pochodzą z XV wieku. Nazwa wsi nawiązuje do naturalnych właściwości terenu (położenie nad rzeką) i brzmiała „Rzeczice” (1473 r.).

Rzeczyca, jako własność szlachecka, kojarzona jest przez kilkaset lat głównie z rodziną von Schlichting, obok rodzin von Köckritz, von Luck.

Na początku XVII wieku ufundowano w wiosce nowy, drewniany kościół wraz z dwoma dzwonami.

W początkach XIX wieku prawdopodobnie jedyny właściciel- Johann z Lubinicka, wybudował stylowy dwór z okazałym kompleksem folwarcznym i pięknym parkiem.

W latach trzydziestych XIX wieku uwłaszczono chłopów i zbudowano nowy kościół w 1834 roku. Parę lat później odkryto w okolicy Rzeczycy znaczne pokłady węgla brunatnego.

Po II wojnie światowej Rzeczyca była siedzibą gminy dla czterech wiosek, potem już tylko jako sołectwo w gminie Lubinicko, a od 1954 roku nadal sołectwem w gromadzie Kupienino, aby w 1957 roku po likwidacji gromady Kupienino wejść do gromady Lubinicko. Na znaczny areale działał Rolniczy Zespół Spółdzielczy, a potem PGR. W latach 70-tych działało również ponad 50-ciu rolników indywidualnych na ponad 350 ha.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

MODRZEW Modrzyca - AMATOR Bobrowniki
"ZRYW" Rzeczyca - ZENIT Ługów
TRAMP - KARP Osiecznica - CARINA Gubin
CZARNI Rudno - ISKRA Małomice
ISKRA Małomice - BŁĘKITNI Ołobok
BŁĘKITNI Olbrachtów - TĘCZA KROSNO Odrzańskie
SYRENA Zbąszynek - SOKÓŁ DĄBRÓWKA WLKP
ODRA Nietków - START Płoty

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

"ZRYW" Rzeczyca - "BIZON" Wilkowo
Ładowanie...

Na Którym Miejscu Zryw Ukończy Rundę ??

pon.